Açılış Saati :
Kapanış Saati :

Ulucanlar Cezaevi Müzesi Çalışma Saatleri

Ulucanlar Cezaevi Müzesi ile ilgili aranan cevaplardan biri de hafta içi ve hafta sonu ziyaret saatleri olmaktadır.  Bu yazımızda Ulucanlar Cezaevi Müzesi ile ilgili sorulan soruları, açılış kapanış saatleri, öğle arası ne zaman? gibi soruların cevaplarını yanıtlayacağız. Ancak yazıyı okuma şansınız yoksa kısaca; Ulucanlar Cezaevi Müzesi saat 10:00'da ziyarete açılmakta  saat 17:00’de ziyaretçilerine kapılarını kapatmaktadır.

Ulucanlar Cezaevi, Ankara Ulucanlar semtinde 1925 yılında genel maksatlı bir hapishane olarak inşa edilmiştir. İlk ismi Cebeci Tevfikhanesi olan cezaevi, yıllar içinde farklı isimlerle anılmış ancak mahkumların yaşadığı acılar değişmemiştir. 2006 yılında kapanan Ulucanlar Cezaevi 2011 yılında müze olarak hizmete girmiştir. Aslına sadık olarak restore edilen müze, balmumu heykelleri ile eski günlerde yaşanan o acıları ziyaretçilerine hissettirmektedir.

 

Ulucanlar Cezaevi Müzesi Ziyaret Saatleri Hakkında Merak Edilenler

Ulucanlar Cezaevi Müzesi açılış saati nedir?

Ulucanlar Cezaevi Müzesi saat 10:00'da açılır.

Ulucanlar Cezaevi Müzesi kapanış saati nedir?

Ulucanlar Cezaevi Müzesi saat 17:00'da kapanır. 

Ulucanlar Cezaevi Müzesi Hafta Sonu Açık mı?

Ulucanlar Cezaevi Müzesi pazartesi günü kapalı olup hafta sonu 10:00-17:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Ulucanlar Cezaevi Müzesi Bayramda Açık mı?

Ulucanlar Cezaevi Müzesi; Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramının ilk 2 günü ziyarete kapalı, dini bayramların diğer günleri ve 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmî tatil günlerinde ziyarete açıktır.

Ulucanlar Cezaevi Müzesi Adres İletişim

Adres : Şükriye Mahallesi , Ulucanlar Caddesi No:63 Altındağ-ANKARA

Tel : +90 (312) 507 01 38


Yorumlar