Açılış Saati :
Kapanış Saati :

Toplum Sağlığı Merkezi Çalışma Saatleri

Kategori : Resmi Kurumlar
Telefon :
Website :

Toplum Sağlığı Merkezi ile ilgili aranan cevaplardan biri de bir haftaiçi ve haftasonu çalışma / mesai saatleri olmaktadır. Bu yazımızda Toplum Sağlığı Merkezi ile ilgili sorulan soruları , çalışma günleri , açılış kapanış saatleri , öğle arası ne zaman ? gibi sorunların cevaplarını yanıtlayacağız. Ancak yazıyı okuma şansınız yoksa kısaca ; Toplum Sağlığı Merkezi 08:00/12:30 - 13:30/17:00 saatlerinde çalışmaktadır.

Bölgesinde yaşayan toplumun sağlığını geliştirmeyi ve korumayı ön plana alarak sağlıkla ilgili risk ve sorunları belirleyen, bu sorunları gidermek için planlama yapan ve bu planları uygulayan, uygulatan; birinci basamak koruyucu, iyileştirici ve rehabilite edici sağlık hizmetlerini müdürlüğün sevk ve idaresinde organize eden, bu hizmetlerin verimli şekilde sunulmasını izleyen, değerlendiren ve destekleyen, bölgesinde bulunan sağlık kuruluşları ile diğer kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyonu sağlayan sağlık kuruluşuna tolum sağlığı merkezi denir. Peki Toplum Sağlığı Merkezleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Toplum Sağlığı Merkezi çalışma saatleri, mesai saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Toplum Sağlığı Merkezi Çalışma Saatleri Hakkında Merak Edilenler

Toplum Sağlığı Merkezi açılış saati nedir?

Toplum Sağlığı Merkezi sabahları saat 08:00’den itibaren hizmet sunmaya başlamaktadırlar.

Toplum Sağlığı Merkezi kapanış saati nedir?

Toplum Sağlığı Merkezi akşamları saat 17:00’a kadar hizmet vermeye devam etmektedir.

Toplum Sağlığı Merkezi öğle tatili ne zaman ?

12:30 - 13:30 öğle arasıdır. 

Toplum Sağlığı Merkezi Haftasonu Açık mı ?

Toplum Sağlığı Merkezleri sadece hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) hizmet vermektedir. Toplum Sağlığı Merkezleri Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu çalışmazlar.

Toplum Sağlığı Merkezi Bayramda Açık mı?

Toplum Sağlığı Merkezleri; Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde hizmet sunmamaktadır.

 


Yorumlar