Açılış Saati :
Kapanış Saati :

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Çalışma Saatleri

Kategori : Resmi Kurumlar
Website :

Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili aranan cevaplardan biri de haftaiçi ve haftasonu çalışma / mesai saatleri olmaktadır.  Bu yazımızda Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili sorulan soruları, çalışma günleri, açılış kapanış saatleri, öğle arası ne zaman? gibi soruların cevaplarını yanıtlayacağız. Ancak yazıyı okuma şansınız yoksa kısaca ; Sosyal Güvenlik Kurumu 08:00/12:00 - 13:00/17:00 saatlerinde çalışmaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu veya daha çok tercih ettiğimiz kısa adı ile SGK, çeşitli sebeplerden dolayı geliri ile kazançları düşen hak sahiplerinin başkalarına muhtaç olmadan yaşama ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kurulmuş bir kurumdur. SGK 2006 yılında Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı kurumlarının bir araya gelmesiyle kurulmuştur ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı altında görevine devam etmektedir.  Peki Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlükleri sabah saat kaçta açılır, akşam saat kaça kadar açık? SGK çalışma saatleri, çalışma günleri ve mesai saatleri hakkında detaylı bilgi yazımız devamındadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu Çalışma Saatleri Hakkında Merak Edilenler

Sosyal Güvenlik Kurumu açılış saati nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu saat 08:00 açılıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu kapanış saati nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu saat 17:00 kapanıyor. 

Sosyal Güvenlik Kurumu Haftasonu Açık mı ?

Sosyal Güvenlik Kurumu hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

Sosyal Güvenlik Kurumu Bayramda Açık mı?

Sosyal Güvenlik Kurumu şubeleri; Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalıdır.

Sosyal Güvenlik Kurumu Adres İletişim

Adres: Sosyal Güvenlik Kurumu  Ziyabey Cad. No:6 06520 Balgat/ANKARA    Telefon: +(90 312) 207 80 00


Yorumlar