Açılış Saati :
Kapanış Saati :

Sağlık Ocağı (Aile Sağlık Merkezi) Çalışma Saatleri

Kategori : Resmi Kurumlar
Telefon : 182

Sağlık Ocağı (Aile Sağlık Merkezi) ile ilgili aranan cevaplardan biri de bir haftaiçi ve haftasonu çalışma / mesai saatleri olmaktadır. Bu yazımızda Sağlık Ocağı (Aile Sağlık Merkezi) ile ilgili sorulan soruları , çalışma günleri , açılış kapanış saatleri , öğle arası ne zaman ? gibi sorunların cevaplarını yanıtlayacağız. Ancak yazıyı okuma şansınız yoksa kısaca ; Sağlık Ocağı (Aile Sağlık Merkezi) hafta içi  08:30/17:30 saatlerinde çalışmaktadır , Hafta sonu ise sadece cumartesi günleri hizmet vermektedir, pazar günü çalışmamaktadır. 

Eski adıyla Sağlık Ocakları ya da güncel adı olan Aile Sağlık Merkezi veya ASM, devlet tarafından sağlık hizmetlerinin verildiği ilk basamak olması sebebiyle büyük önem taşır Sağlık ocakları ya da güncel şekliyle aile sağlık merkezleri; bütün koruyucu hekimlik hizmetleri, gelen hastaların muayene edilmesi ve mümkünse tedavisi değilse hastaneye sevki, sağlık ocağına kayıtlı vatandaşın sağlık sicillerinin tutulması ile görevlidir. Peki Aile Sağlık Merkezleri sabah saat kaçta açılır ve akşam saat kaça kadar hizmet verir, kaça kadar açıktır? Yazımız içeriğinde Sağlık Ocakları çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri detayı olarak belirtilmiştir. Sağlık Ocağı (Aile Sağlık Merkezi) hakkında sorularınızı ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden belirtebileceğiniz gibi ALO 182 yi arayarak MHRS üzerinden istediğiniz doktor ve hastane'den randevü alabilirsiniz.

Sağlık Ocağı (Aile Sağlık Merkezi) Çalışma Saatleri Hakkında Merak Edilenler

Sağlık Ocağı (Aile Sağlık Merkezi) açılış saati nedir?

Sağlık Ocağı (Aile Sağlık Merkezi) hafta içi saat 08:30'de açılıyor.

Sağlık Ocağı (Aile Sağlık Merkezi) kapanış saati nedir?

Sağlık Ocağı (Aile Sağlık Merkezi) hafta içi saat 17:30’da kapanıyor. 

Sağlık Ocağı (Aile Sağlık Merkezi) Haftasonu Açık mı ?

Sağlık Ocağı (Aile Sağlık Merkezi) müdürlükleri hafta sonu Cumartesi günleri hizmet verir ancak Pazar günleri hizmet vermemektedirler.

Sağlık Ocağı (Aile Sağlık Merkezi) Bayramda Açık mı?

Sağlık Ocağı (Aile Sağlık Merkezi) Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, arefe günü gibi dini bayramlarda ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalıdır.

Sağlık Bakanlığı Adres: Üniversiteler Mh., Dumlupınar Bulvarı. 6001. Cad. No:9, 06800 Çankaya/Ankara Tel+90 (312) 585 1000


Yorumlar