Açılış Saati :
Kapanış Saati :

Posta ve Telgraf Teşkilatı (Ptt) Çalışma Saatleri

Kategori : Resmi Kurumlar
Telefon : 444 1 788
Website :

Ptt ile ilgili aranan cevaplardan biri de hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri olmaktadır.  Bu yazımızda Ptt ile ilgili sorulan soruları, açılış kapanış saatleri, öğle arası ne zaman? gibi soruların cevaplarını yanıtlayacağız. Ancak yazıyı okuma şansınız yoksa kısaca; Ptt 08:30-12:30 / 13:30-17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Posta Nezaret’i adıyla 1840 tarihinde kurulmuş olan bu tecrübeli kurum, ilk postahanesini İstanbul'da Yeni Camii avlusunda Postahane-i Amire adıyla açmıştır. Yıllar içerisinde görev/kuruluş olarak birçok değişikliğe uğramış son olarak 2013 yılında "Posta Hizmetleri Kanunu" ile görevleri yeniden düzenlenmiş ve "Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi" adı ile yeniden yapılandırılmıştır. Hâlihazırda;

Posta Hizmetleri

Posta Hizmetleri, Tebligat, Telgraf, Kayıtlı Elektronik Posta, Diğer Posta İşlemleri, Pul ve Filateli,

Bankacılık Hizmetleri

Havale İşlemleri, Hesap İşlemleri, Pttkart & Pttmatik, Bankacılık İşlemleri, Tahsilat İşlemleri, Ödeme İşlemleri, HGS, Sigortacılık İşlemleri, Diğer Ticari İşlemler,

Lojistik Hizmetleri

Ptt Yurt İçi Kargo Hizmetleri, Ptt Yurt Dışı Kargo Hizmetleri ve Ambalaj Malzemeleri ile ilgili hizmetler sunmaktadır.

  

Ptt Çalışma Saatleri Hakkında Merak Edilenler

Ptt açılış saati nedir?

Ptt saat 08:30'da açılır.

Ptt kapanış saati nedir?

Ptt saat 17:30'da kapanır. 

Ptt Hafta Sonu Açık mı?

Merkez Ptt şubeleri dışında Cumartesi günü tüm Ptt'ler kapalıdır. Cumartesi günü Sadece belirli bölgelerdeki Ptt şubeleri 13.30 kadar hizmet vermektedir.

Pazar günü Ptt şubeleri kapalıdır

Ptt Bayramda Açık mı?

Ptt; Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini günlerde, ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmî tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

Ptt Adres İletişim

Adres : Ptt Şubelerinin iletişim bilgilerine http://ptt.gov.tr/ptt/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Tel : +90 312 509 50 00


Yorumlar