Açılış Saati :
Kapanış Saati :

Kapalıçarşı Çalışma Saatleri

Kapalıçarşı ile ilgili aranan cevaplardan biri de haftaiçi ve haftasonu çalışma / mesai saatleri olmaktadır.  Bu yazımızda Kapalıçarşı ile ilgili sorulan soruları, çalışma günleri, açılış kapanış saatleri, öğle arası ne zaman? gibi soruların cevaplarını yanıtlayacağız. Ancak yazıyı okuma şansınız yoksa kısaca ; Kapalıçarşı 08:30 - 19:00 saatlerinde çalışmaktadır.

Kapalıçarşı, İstanbul şehrinin merkezinde Beyazıt, Nuruosmaniye ve Mercan semtlerininin arasında bulunan dünyanın en büyük çarşısı ve en eski kapalı çarşılarındandır. Kapalıçarşı’da tahmini 4.000 dükkan hizmet vermekte ve bu dükkanlardaki çalışan sayısı yaklaşık 25.000’dir.  Yoğun günlerde içinde yarım milyona yakın insan barındırdığı dile getirilmektedir. Yılda yaklaşık 91 milyon turistin ziyaret ettiği çarşı, dünyanın en fazla ziyaret edilen turistik alanıdır. 

Kapalıçarşı Çalışma Saatleri Hakkında Merak Edilenler

Kapalıçarşı  açılış saati nedir?

Kapalıçarşı saat 08:30 açılıyor.

Kapalıçarşı kapanış saati nedir?

Kapalıçarşı  saat 19:00 kapanıyor. 

Kapalıçarşı Haftasonu Açık mı ?

Kapalıçarşı hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermektedir.

Kapalıçarşı Bayramda Açık mı?

Kapalıçarşı; Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda yalnızca 1. gün kapalıdır. Diğer günlerde açıktır. Ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de açıktır.

Kapalıçarşı Adres İletişim

Adres: Kapalıçaşı Esnafları Derneği Kalpakçılar Cad. Sorguçlu Han No: 22
Kapalıçarşı Beyazıt İstanbul     

Telefon: +90 212 519 12 48


Yorumlar