Açılış Saati :
Kapanış Saati :

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Çalışma Saatleri

Kategori : Resmi Kurumlar
Telefon : +90 212 455 60 00
Website :

İstanbul Ticaret Odası ile ilgili aranan cevaplardan biri de haftaiçi ve haftasonu çalışma / mesai saatleri olmaktadır.  Bu yazımızda İstanbul Ticaret Odası ile ilgili sorulan soruları, çalışma günleri, açılış kapanış saatleri, öğle arası ne zaman? gibi sorunların cevaplarını yanıtlayacağız. Ancak yazıyı okuma şansınız yoksa kısaca ; İstanbul Ticaret Odası 09:00/12:00 - 12:30/17:30 saatlerinde çalışmaktadır.

İstanbul Ticaret Odası veya bilindiği kısa adıyla ile İTO, İstanbul şehrimizde konumlu, ticari kurumlar ve şahısların ticari işlemlerinin yapıldığı, kayıt edildiği ve bu işletmelerin sicillerin tutulduğu bir kurumdur. İstanbul Ticaret Odasının faaliyetleri çoğunlukla Eminönü ilçesindeki merkez binasında yerine getirilmektedir. Bununla birlikte Kadıköy, Pendik, Perpa, Giyimkent gibi semtlerde de şubeleri mevcuttur.  İstanbul Ticaret Odası yaklaşık 350.000 üyesiyle dünyada en büyük odaları arasında yerini alır. İstanbul Ticaret Odası mesai günlerinde çeşitli işlemlerini yapmak adına bir çok ziyaretçi kabul etmektedir. Bundan dolayı oldukça kalabalık kurumlardan bir tanesi olarak değerlendirilir. İTO ile ilgili işlemlerini yapmak isteyen kişilerin genel itibariyle Odanın açılış saatleri ve kapanış saatlerine yakın saatlerde gitmeleri durumunda daha az yoğunlukla karşılaşabilirler. Öyleyse İTO saat kaçta açılıyor, saat kaça kadar açık, kaçta kapanıyor? Yazımız devamında İTO çalışma saatleri ve İTO mesai saatleri hakkında detaylı bilgiler mevcuttur.

İstanbul Ticaret Odası Çalışma Saatleri Hakkında Merak Edilenler

İstanbul Ticaret Odası açılış saati nedir?

İstanbul Ticaret Odası saat 09:00 açılıyor.

İstanbul Ticaret Odası kapanış saati nedir?

İstanbul Ticaret Odası saat 17:30 kapanıyor. Vezneler ise kapanış zamanından 30 dakika erken yani 17:00’de kapanır.

İstanbul Ticaret Odası Haftasonu Açık mı ?

İstanbul Ticaret Odası hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.

İstanbul Ticaret Odası Bayramda Açık mı?

İstanbul Ticaret Odası şubeleri; Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalıdır.

İstanbul Ticaret Odası Adres İletişim

Adres: İstanbul Ticaret Odası Merkez Bina Reşadiye Cad. 34112 Eminönü / İSTANBUL Telefon: 0(212) 455 60 00


Yorumlar