Açılış Saati :
Kapanış Saati :

Borsa İstanbul (BİST) Çalışma Saatleri

Kategori : Resmi Kurumlar
Telefon : 0212 298 21 00

Borsa İstanbul ile ilgili aranan cevaplardan biri de haftaiçi ve haftasonu çalışma / mesai saatleri olmaktadır.  Bu yazımızda Borsa İstanbul ile ilgili sorulan soruları, çalışma günleri, açılış kapanış saatleri, öğle arası ne zaman? gibi soruların cevaplarını yanıtlayacağız. Ancak yazıyı okuma şansınız yoksa kısaca ; Borsa İstanbul 09:00 - 18:15 saatlerinde çalışmaktadır.

Borsa İstanbul veya bilinen kısa ismiyle  ile BİST, ülkemizde 1985 senesinde ilk olarak İstanbul Menkul Kıymetler Borsası olarak faaliyete geçen daha sonra ismi 5 Nisan 2013 tarihinde “Borsa İstanbul” olarak değişen,  Türk ve yabancı uyruklu bankalara, aracı kurumlara saklama ile takas hizmeti veren sermaye piyasasında kuruluşudur. 

Borsa İstanbul (BİST) İşlem Saatleri 2018

Borsalar belirli seanslarda işlem yapmaktadırlar. Belli saat aralıklarında farklı işlemlerin yapılmasına izin verilir. İşlem emirleri bu zaman aralıklarında işlenir ve yatırımcıların işlemleri bu şekilde gerçekleştirilir. 

 

Borsa İstanbul Çalışma Saatleri Hakkında Merak Edilenler

Borsa İstanbul açılış saati nedir?

Borsa İstanbul saat 09:00 açılıyor.

Borsa İstanbul kapanış saati nedir?

Borsa İstanbul saat 18:15 kapanıyor. 

Borsa İstanbul Haftasonu Açık mı ?

Borsa İstanbul hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermektedir.

Borsa İstanbul Bayramda Açık mı?

Borsa İstanbul ; Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı ve arefe günleri  ile 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalıdır.

Borsa İstanbul Adres İletişim

Adres: Borsa İstanbul A.Ş., Reşitpaşa Mahallesi, Borsa İstanbul Caddesi No: 4, 34467 Sarıyer/İstanbul    Telefon: 0 212 298 21 00

 

 

 

 


Yorumlar